Przejdź do treści

Co ile podlewać trawnik?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że trawa musi być odpowiednio nawodniona. Dzięki temu nie będzie wyschnięta, a za to będzie pięknie się prezentować. Podlewanie trawnika wydaje się być prostą sprawą, jednak wbrew pozorom wcale tak nie jest. 

Jak często podlewać?

Zacznijmy od sprawy, nad którą często zastanawia się wiele ogrodników. Jak często podlewać? Tak naprawdę, trudno udzielić tu jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jeżeli mamy do czynienia z młodą trawą to musimy dość często ją nawadniać. Powinniśmy robić to nawet dwa razy dziennie. Lepiej mało, a często, niż dużo, ale rzadko. Dorosła trawa nie potrzebuje już tyle wody. Możemy podlewać ją dwa razy w tygodniu. Jeżeli na dworze jest gorąco, to warto zwiększyć tą ilość do trzech, czy nawet czterech razy. 

 

Podlewanie

 

Jaka pora dnia jest najlepsza do podlewania?

Najlepiej podlewać trawnik rano. Woda będzie miała wystarczająco dużo czasu, aby wsiąknąć w ziemię, za to jej nadmiar odparuje. Wystrzegajmy się podlewania w południe, szczególnie w upalne dni. Woda zamiast wsiąknąć w ziemię zacznie szybko odparowywać. Możemy także nawadniać trawnik wieczorem. Jednak najbardziej zaleca się poranne podlewanie.   

 

Czym podlewać?

Ważna jest nie tylko częstotliwość podlewania, ale również sposób w jaki to robimy. Na podlewanie jest kilka sposobów. Możemy robić to za pomocą węża ogrodowego, jeżeli dysponujemy niewielkim obszarem trawy. W przypadku dużego trawnika warto zaopatrzyć się w zraszacz ogrodowy. Dzięki temu woda będzie równo rozprowadzona po całym trawniku. Jeżeli używamy do podlewania węża ogrodowego, pamiętajmy by nie lać wody wąskim strumieniem. 
 

Podziel się

Jesteś zainteresowany tematem? Podziel się z innymi

Podobne wpisy