Przejdź do treści

Trawnik z rolki 

Trawnik z rolki wydaje się być szybkim i przyjemnym rozwiązaniem podczas zakładania nowego ogródka. Jednak, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie trawa z wysiewu? Poznaj zalety i wady trawnika z rolki, który ma zarówno wielu swoich zwolenników, jak i przeciwników.  

 

 Zalety trawnika z rolki 

Trawnik z rolki jest zdecydowanie szybszym rozwiązaniem od wysiewania trawy. Nie trzeba czekać, aż trawa wyrośnie, mamy za to natychmiastowy efekt. Wystarczy rozłożyć gotową rolkę i możemy cieszyć się pięknym trawnikiem na ogródku. Oczywiście, niedawno co rozłożonej trawy, nie można na początku używać. Mimo to ogródek ładnie się prezentuje przed gośćmi i cieszy widokiem. Za to po dwóch tygodniach, będzie gotowy do użytku. Trawnik z siewu trzeba założyć w ściśle określonych terminach. Natomiast ten z rolki można układać nawet w listopadzie. Z czego łatwo można wywnioskować, że trawa z rolki jest idealna dla niecierpliwych ogrodników. Ponadto trawnik z rolki jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju choroby i mróz. 

 

trawnik z rolki

 

Wady trawnika z rolki

Trawnik z rolki poza licznymi zaletami, ma także swoje wady. Jedną z nich jest wysoka cena. Mieszankę nasion możemy nabyć znacznie taniej. Nie każdy ma pieniądze na zakup gotowego trawnika. Kolejnym minusem jest fakt, że trzeba od razu wykorzystać dostarczoną rolkę. Trawa nie powinna stać długo nieużywana. Natomiast nasiona możemy spokojnie przechowywać. Ponadto większość osób ma problemy z rozłożeniem rolek trawy. Dlatego z reguły, korzysta się z usług fachowców. To oznacza kolejne wydatki. Warto również wspomnieć, że dla niektórych trawnik z rolki wygląda sztucznie i nieciekawie. Można zaliczyć to jako kolejną wadę. 

 

Jak można zauważyć trawnik z rolki ma zarówno wiele wad, jak i zalet. Trawa z rolki to szybkie, aczkolwiek drogie rozwiązanie. Nie można określić, jaki wybór będzie najlepszy. Tak naprawdę, zależy on od indywidualnych potrzeb i preferencji konkretnej osoby. 

Podziel się

Jesteś zainteresowany tematem? Podziel się z innymi

Podobne wpisy